Evde EKG (Elektrokardiyografi) Çekimi

Evde Sağlık ve Bakım Hizmetleri tarafından organize edilen bir görüntüleme hizmetidir. Bu hizmet ile medikal tedavisine evde devam edilen hastaların ihtiyaçları profesyonel şekilde karşılanmaktadır.

EKG cihazı cilde yapıştırılan elektrotlar ile kalbin elektriksel verilerini (kalp ritmi, kalp atışları ve kalple ilgili reaksiyonlar) almaya yarar. EKG çekimi sayesinde kalbin çalışmasına dair pek çok veri elde edilerek gerekirse ileri tetkiklere başvurulabilir.

EKG yani Elektrokardiyografi, kalp-damar hastalıkları, hipertansiyon, kalp yetmezliği, kalp kası iltihapları, kalp ritim bozukluğu, göğüs ağrısı, kalple ilişkili diğer birçok hastalığın teşhisinde, uygulanan yardımcı görüntüleme yöntemlerden biridir.

EKG Çekimi Nasıl Organize Edilir?

  • Hastanın primer hekimi, hastanın şikayetleri doğrultusunda durum değerlendirmesi yaparak gerekli gördüğü taktirde EKG (elektrokardiyografi) çekimi talebinde bulunabilir.
  • Aile yakınları bu hizmeti Evde bakım ve sağlık hizmetleri veren profesyonel bir kurumdan talep eder.
  • Evde bakım ve sağlık hizmetleri yetkilisi hizmetle ilgili prosedürleri hasta yakınına aktarır ve onay alır.
  • Aile yakınlarının onayının ardından uygun gün/saat belirlenir.
  • Radyoloji teknisyeni veya bakım hemşiresi belirlenen zaman aralığında hastanın EKG çekimini yapmak üzere belirlenen adrese giderek çekimi gerçekleştirir.
  • Çıkan sonuçlar hekim ve hasta yakınları ile paylaşılır.

EKG Neden Çekilir?

Hastanın şikayetleri doğrultusunda hekimin kalpte bir sıkıntı olduğunu düşündüğü durumlarda hasta için EKG (elektrokardiyografi) işlemi planlanabilir. EKG çekiminde kalbin ritminde bir değişiklik olup olmadığı ve kalp damarlarındaki darlık gibi durumlara dair ipuçları gözlemlenebilir.

Vizyon Evde Sağlık olarak; Evde EKG (Elektrokardiyografi) Çekimi, Evde Doktor Hizmeti, Evde Bakım, Evde Hasta Bakıcı, Evde Hemşire, Evde Kan Alma, Evde Sağlık Hizmeti, Evde Sonda Takılması, Evde Port Değişimi ve Bakımı, Evde Vitamin Takviyesi ve Glutatyon Serum Tedavisi, Evde Dekübit (Yatak ve Bası Yarası) Tedavi ve Bakımı, Evde Röntgen Çekimi, Evde EKG (Elektrokardiyografi) Çekimi, Evde Yara Bakımı, Evde Ultrason Çekimi, Evde Diyaliz, Evde Trakeostomi Değişimi ve Bakımı vede Evde Peg Bakımı ve Eğitimi, Evde Covid Pcr Testi, Evde Diyetisyen ve Evde Fizyoterapist vermekteyiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button☎ Ara | Vizyon Evde Sağlık